Firma
   :: O firmie
   :: Historia firmy
   :: Kontakt

  Produkcja
  Nasze prace

stat4u

O firmieOdnowiony przez firmę ELEMIK zegar na wieży wrocławskiego Ratusza
      Firma ELEMIK specjalizuje się w produkcji nowoczesnych zegarów wskazówkowych, kurantów elektronicznych oraz napędów dzwonów. Od 22 lat nasze urządzenia montowane są na wieżach, fasadach budynków i konstrukcjach reklamowych na terenie całego kraju, zarówno na budynkach instytucji (urzędy miast, gmin, szkoły, szpitale), jak i na obiektach sakralnych (w tym - kościołach katedralnych, bazylikach i kolegiatach). Przykłady wykonanych przez fimę zegarów można zobaczyć w galerii.

      Oprócz doskonalenia opracowanych urządzeń i konstrukcji, Elemik rewitalizuje także stare zegary i dzwony. We współpracy z konserwatorem zabytków sztuki zegarmistrzowskiej, mgr inż. Markiem Batyckim, odnowionych zostało wiele mechanizmów i tarcz zegarowych, w tym zegary na wieży wrocławskiego Ratusza.

      Wszystkie stosowane przez Elemik rozwiązania, począwszy od technologii złocenia i malowania tarcz, przez konstrukcję mechanizmów zegarowych, aż po zaawansowane układy elektroniczne (sterowniki zegarów i dzwonów, kurant elektroniczny, odbiorniki DCF i GPS), zostały indywidualnie opracowane i zrealizowane w firmie.